Psikolojik Destek Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Psikolojik Destek

Sayfama hoş geldiniz. Klinik psikolog Ali Bıçak olarak, sizlere psikolojik destek hakkında bilgi vermek için kendi sayfamı oluşturdum.

Hangi Sorunlar İçin Psikoterapi?

Psikolojik danışma, klinik psikoloji ve psikoterapi alanında aldığım eğitim ve mesleki tecrübelerimi yaşamınızda anlamlı ve kalıcı değişimler yaratabilmenize nasıl katkı sunabileceğinizi anlatmaya çalışıyorum.

  • Kaygı bozuklukları,
  • Depresyon,
  • Panik atak,
  • Özgüven eksikliği,
  • Bağımlılık

gibi bireysel sorunları olan çocuk, ergen ve yetişkinlere psikoterapi hizmeti veriyorum.

Hangi Terapi Yöntemlerini Kullanıyorum?

  • Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT),
  • Duygu Odaklı Terapi (DOT),
  • Hipnoz Terapisi,
  • EMDR terapisi

gibi birçok terapi ekolünü bütüncül, birleştirici ve kişiye özel bir yaklaşımla uygulamaya çalışıyorum. Terapiye başvuran danışanlarımla birlikte rahatsızlıklarının kaynağı olabilecek psikolojik yapılarını anlayıp fark etmeleri ve daha iyi yönetebilmeleri için psikoterapi hizmeti sağlıyorum. Araştırmalar psikolojik rahatsızlıklarını azaltabilen birinin, kendisi, başkaları ve ilişkide olduğu herkesle sağlıklı ve uyumlu ilişkiler kurabileceğini söylüyor.

En İyi Psikolog Kimdir?

Bir psikoterapist olarak, psikoterapi hizmeti sunan psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman ya da sosyal hizmet uzmanının, danışanların psikolojik sağlık ve huzuru yakalayabilmeleri için düşünce, duygu ve davranışlarını nasıl değiştirebileceği konusunda ileri düzeyde bir eğitim, bilgi ve tecrübeye sahip olması gerektiğini düşünüyorum.

Psikoterapi Nasıl İyileştirir?

Psikoterapi seanslarında deneyime dayalı öğrenme yolu ile danışanların seans odasında yakaladıkları değişimi yaşamlarına taşımaları için birçok farklı terapi ekolünden yaralanıyorum. Psikoterapi yöntemi ve kullanılan tekniklerden ziyade, insancıl, gerçekçi, empatik ve terapötik ilişkinin psikolojik iyileşme için daha elzem olduğunu düşünüyorum. Psikoterapi hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Erken Boşalma Nedir?

Çiftler arasında uyumlu cinsel yaşamın yolları vardır. Uyum varsa, cinsel yaşam keyiflidir. Ancak her çift uyumlu …

EQ Duygusal Zeka

Duygusal Zekanın Gücünü Keşfedin

Zaman zaman televizyonlarda çok zeki insanlara rastlanır, onları tarif ederken de IQ seviyesi diye bir tanımdan bahsederler, …

cocuklarda cinsel istismar

Çocuklarda Cinsel İstismar

Günümüzde cinsel istismar ve çocuk istismarı üzerine birçok haberle karşılaşıyoruz. Toplumda tabu halini almış …